Olga Danilović u epskom meču srušila Hrvaticu Donu Vekić na Rolan Garosu!

Srpska teniserka Olga Danilović nastavila je svoju bajku na Rolan Garosu plasmanom u osminu finala, savladavši Hrvaticu Donu Vekić sa 2:1 u setovima na terenu “Simon Matje”.

Meč je bio pun preokreta i drame, pruživši pravi teniski spektakl. Danilovićeva je imala težak početak, izgubivši prvi set sa ubedljivih 6:0. Vekićeva je odmah napravila brejk, a zatim nizala brejkove, ostavljajući Olgu bez šansi u prvom setu.

Međutim, u drugom setu Danilovićeva se probudila i pokazala svoju borbenost. Iako je Vekićeva pružala jak otpor, Olga je uspela da preokrene situaciju i osvoji set sa 7:5, izjednačivši rezultat na 1:1.

Treći set bio je prava borba, sa brojnim brejkovima i preokretima. Vekićeva je prva povela, ali je Danilovićeva uspela da se vrati i izjednači na 3:3. Kiša koja je počela da pada nije prekinula meč, ali je dodatno otežala uslove za igru.

U takvim uslovima, Vekićeva je ponovo napravila brejk, ali Olga nije odustajala. Uzvratila je brejkom za 6:6 i meč je otišao u taj-brejk. Iako je Vekićeva povela sa 6:2, Danilovićeva se vratila u igru, izjednačila na 7:7, i na kraju pobedila sa 9:8.

Danilovićeva je pokazala neverovatnu izdržljivost i borbenost, ostvarivši jednu od najvažnijih pobeda u svojoj karijeri. U osmini finala će se sastati sa sledećom protivnicom, spremna za novi izazov na Rolan Garosu.