Srbija korak bliže Evropskom prvenstvu: Pobeda protiv Slovačke

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu protiv Slovačke u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, savladavši protivnice sa 2:1 na stadionu Čukaričkog u Beogradu. Ovaj trijumf značajno je približio našu reprezentaciju plasmanu u plej-of, gde će se suočiti sa slabijim timom iz A divizije kvalifikacija.

Slovačka je brzo povela golom Martine Surnovske već u devetom minutu. Međutim, iskusna Violeta Slović donela je izjednačenje za Srbiju neposredno pre odlaska na odmor. Ključni trenutak utakmice dogodio se u drugom poluvremenu kada je Miljanja Ivanović postigla pobedonosni gol za Srbiju, obezbedivši vredna tri boda.

U narednih mesec i po dana, reprezentaciju Srbije očekuju još tri kvalifikacione utakmice. Prva od njih igra se protiv Slovačke u Trnavi 4. juna, zatim će 12. jula ugostiti Izrael u Staroj Pazovi, a kvalifikacije će završiti gostovanjem Škotskoj 16. jula.

Tim pod vođstvom Dragiše Zečevića sada ima sedam bodova iz tri odigrana meča, što ih stavlja u povoljnu poziciju za plasman u A diviziju. Ovaj plasman bi značajno olakšao buduće kvalifikacione cikluse za velika takmičenja.

Ipak, pred Srbijom je još posla kako bi se osigurala plasman u baraž za Evropsko prvenstvo koje će se održati naredne godine u Švajcarskoj. Iako je format baraža komplikovan, srpske fudbalerke su pokazale da imaju kvalitet i odlučnost da se izbore za svoje mesto među najboljima u Evropi.