Đoković jači od povrede i Serundola: Plasman u četvrtfinale Rolan Garosa!

Izvor : Tanjug

Novak Đoković još jednom je dokazao svoj karakter, pobedivši uprkos povredi i snažnom protivniku, Fransisku Serundolu, u osmini finala Rolan Garosa. Srpski teniser je trijumfovao rezultatom 3:2 (6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3), plasiravši se u četvrtfinale drugog Grend slema u godini i nastavljajući put ka odbrani pehara.

Iako je prvi set dobio ubedljivo i lako sa 6:1, poslednji gem tog seta najavio je teže trenutke koji su usledili. Đoković je morao da se bori sa povredom i problemima sa kolenom, što se dodatno ispoljilo u trećem gemu drugog seta kada je zatražio medicinski tajm-aut.

Serundolo je iskoristio priliku, osvojivši drugi set sa 7:5, a zatim i treći set sa 6:3. Đoković se vidno mučio sa povredom, što je dodatno otežalo njegovu igru.

Međutim, četvrti set je pokazao zašto je Đoković najbolji. Iako je Serundolo imao prednost, Đoković je uspeo da se vrati, osvajajući set sa 7:5 i donoseći meč do odlučujućeg petog seta.

U petom setu, Đoković je pokazao izuzetnu mentalnu i fizičku snagu, savladavši Argentinca sa 6:3 i osiguravši plasman u četvrtfinale. Srpski as je još jednom dokazao zašto je jedan od najboljih tenisera svih vremena, uprkos svim preprekama.

Sledeći izazov za Đokovića na Rolan Garosu biće meč protiv još nepoznatog protivnika, ali sa ovakvom voljom i karakterom, navijači mogu biti optimistični.