Velika pobeda Srbije nad Kubom u Ligi nacija otvara vrata ka Olimpijadi

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je spektakularan trijumf nad Kubom rezultatom 3:2 u dramatičnom meču prvog dana treće nedelje preliminarne runde Lige nacija, održanom u Ljubljani. Srbija je nadoknadila veliki zaostatak u petom setu i zasluženo slavila, čime je povećala svoju prednost u borbi za poslednju olimpijsku vizu.

Nakon izgubljenog prvog seta (22:25), srpski igrači su se vratili izgubljenim drugim setom (21:25) i dominirali trećim setom (25:16). Četvrti set je takođe bio tesan, ali su Orlovi uspeli da ga dobiju (25:20), izjednačivši rezultat na 2:2 i otvorivši put ka odlučujućem petom setu.

Peti set je bio pun preokreta i napetosti, ali su srpski igrači, predvođeni sjajnim Draženom Luburićem sa 21 poenom, uspeli da iskoriste prvu meč loptu i trijumfuju rezultatom 15:13. Miran Kujundžić sa 15 poena takođe je pružio veliki doprinos, dok je rezervista Aleksandar Ivović sa devet poena ključno doprineo pobedi, zamenivši Uroša Kovačevića.

Ova pobeda ne samo da je Srbiji donela 4.95 važnih poena za FIVB rang listu, već je i povećala prednost nad Kubom na 10 poena. U nastavku takmičenja u Ljubljani, Srbija će se sastati sa Turskom, dok Kubanci igraju protiv Slovenije, u borbi za dragocjene bodove ka ostvarenju olimpijskog sna.

Sledeći izazov za odbojkaše Srbije je meč protiv Turske u petak, dok Kubanci već u četvrtak igraju protiv domaćina Slovenije, u mečevima koji će biti ključni za dalji tok takmičenja u Ligi nacija.