Crvena Zvezda potopila Radnički

Foto : С. Сандић

Fudbaleri Crvene zvezde pregazili su Radnički iz Niša sa ubedljivih 5:1 (3:0) u 12. kolu Mozzart Bet Super lige. Crveno-beli su iskoristili trenutnu inspiraciju i briljirali na terenu, a najzaslužniji za trijumf bili su Luka Ilić, koji je postigao tri gola, i Aleksandar Katai, koji je dospeo do svog 116. pogotka u srpskim prvenstvima.

Zvezda je povela već u četvrtom minutu. Luka Ilić je iskoristio grešku Jamkama, prešao dvadesetak metara i precizno pogodio desni ugao gola niškog tima. U nastavku, Zvezda je nastavila da dominira, a Ilić je ponovo bio na visini zadatka, još jednom upisavši se u strelce.

Drugi deo utakmice obeležio je Aleksandar Katai, koji je ušao u igru i postigao dva gola. Prvi je bio rezultat sjajne asistencije Radonjića, dok je drugi bio majstorski izveden udarac glavom, kojim je Katai dostigao 116 golova i izjednačio se sa legendarnim Darkom Pančevom na večnoj listi strelaca kluba.

Iako je Zvezda u drugom poluvremenu smanjila tempo, Radnički nije uspeo da ozbiljnije ugrozi domaći gol. Ipak, u finišu meča, Nišlije su postigle utješni gol, kada je rezervista Ivelja smanjio rezultat na 5:1.

Ovo je bila još jedna potvrda superiornosti Crvene zvezde u domaćem prvenstvu, dok će niški Radnički i dalje biti poznat kao lak rival za crveno-bele.