Crvena zvezda u Ligi šampiona: Duarte i Spajić doneli pobedu protiv Bode Glimta!

Foto : Sportal

Crvena zvezda je ponovo u Ligi šampiona! U atmosferi punoj strasti na stadionu “Rajko Mitić”, crveno-beli su slavili pobedu od 2:0 protiv Bode Glimta, čime su nadoknadili poraz iz prvog meča u Norveškoj i obezbedili prolaz u elitno takmičenje.

Zvezda je od početka pokazala odlučnost da preokrene situaciju. Već u prvih nekoliko minuta, ekipa je stvarala šanse, a prva velika prilika došla je u 6. minutu kada je Duarte odlično asistirao Olajinki, ali je Ivanić na kraju promašio gol.

Nakon nekoliko neiskorišćenih prilika, u 24. minutu sudija Davide Masa pokazao je na penal za Zvezdu, nakon prekršaja Bjetfurta nad Milsonom. Bruno Duarte je preuzeo odgovornost i preciznim udarcem doneo vođstvo svom timu, uprkos tome što je golman Bode Glimta pročitao njegovu nameru.

Zvezda je nastavila da pritiska, a u 58. minutu je usledila nova eksplozija na stadionu. Nakon kornera koji je izveo Elšnik, Uroš Spajić je sjajnim udarcem glavom povećao prednost na 2:0, što je bio rezultat koji je vodio crveno-bele u Ligu šampiona.

Iako su Norvežani u poslednjih pola sata meča pokušavali da dođu do gola i eventualno izbore produžetke, Zvezda je odolela svim napadima, zadržavši rezultat koji joj je obezbedio plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Ova velika pobeda donela je neizmernu radost navijačima i svima u klubu, a Crvena zvezda će sutra saznati svoje protivnike na žrebu za grupnu fazu najprestižnijeg evropskog takmičenja.