“Furija” pregazila “Vatrene”: Španija deklasirala Hrvatsku 3:0 na otvaranju grupe B Evropskog prvenstva

U prvom susretu grupe B Evropskog prvenstva, fudbaleri Španije su ubedljivo savladali Hrvatsku sa 3:0. Golove za “Furiju” postigli su Morata, Ruiz i Karvahal.

Uvodni deo utakmice nije obilovao uzbuđenjima, ali su Hrvati prvi ozbiljno zapretili. U 22. minutu, Stanišić je probio po desnom boku i centrirao, ali Budimir nije uspeo dobro da zahvati loptu, pa je Hrvatska dobila samo korner.

U 29. minutu, Španci su sjajno kombinovali, a Ruiz je poslao precizan pas kroz odbranu Hrvatske. Morata se našao sam pred golmanom Livakovićem i sigurno zatresao mrežu.

Samo četiri minuta kasnije, Španija je udvostručila vođstvo. Fabian Ruiz, asistent kod prvog gola, upisao se među strelce. Nakon odličnog prodora kroz odbranu, smestio je loptu u mrežu preciznim udarcem.

Hrvatska je imala priliku da brzo smanji zaostatak, ali je udarac Brozovića odbranio Simon. Nedugo zatim, Lovro Majer je pogodio spoljni deo mreže.

Španci su do kraja prvog poluvremena postigli još jedan gol. U drugom minutu nadoknade, Jamal je odlično centrirao, a Karvahal je klizećim startom poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu, izabranici Zlatka Dalića zaigrali su bolje. Iako je Jamal imao šansu da postigne četvrti gol za Španiju u 52. minutu, Hrvati su se trgli i zaigrali ofanzivnije. Već u 55. minutu stvorili su priliku. Gvardiol i Kovačić su kombinovali, lopta je stigla do Stanišića, ali je njegov udarac zaustavio Simon. U nastavku akcije, Budimir je pokušao, ali je Kukurelja blokirao siguran gol.

Dalić je pokušao da promeni tok utakmice uvođenjem Perišića umesto Budimira. Kasnije su na teren ušli Sučić i Pašalić umesto Modrića i Kovačića, dok je Petković zamenio Kramarića.

Hrvatska je u 78. minutu imala veliku priliku da smanji prednost. Posle duela između Rodrija i Petkovića u kaznenom prostoru, sudija Majkl Oliver je pokazao na belu tačku. Petković je preuzeo odgovornost, ali mu je Simon odbranio penal. U nastavku akcije, Hrvatska je postigla gol, ali je on poništen zbog ranijeg ulaska Perišića u kazneni prostor.

Do kraja meča, rezultat je ostao nepromenjen i Španija je zasluženo slavila.