Andrej Barna osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u plivanju u Beogradu

Izvor : Facebook

Na nedavno završenom Evropskom prvenstvu u plivanju u Beogradu, srpski plivač Andrej Barna ostvario je značajan uspeh osvojivši bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodno. Barna je postavio novi državni i lični rekord sa vremenom od 47,66 sekundi, što je bilo dovoljno za treće mesto u izuzetnoj trci na kojoj su dominirali vrhunski evropski plivači.

Pobedio je David Popović iz Rumunije sa izvanrednim rezultatom od 46,88 sekundi, koji je bio vrlo blizu svetskog rekorda i samo dve stotinke sporiji od evropskog rekorda. Drugo mesto osvojio je Mađar Nandor Nemet sa vremenom od 47,49 sekundi. Ova trka je bila izuzetno napeta i dinamična, pružajući publici pravi plivački spektakl.

Andrej Barna je nakon trke izrazio zadovoljstvo svojim nastupom, istakavši da je ovo bilo fenomenalno iskustvo. On je naglasio da nije bio u optimalnoj formi za Evropsko prvenstvo, već da je svoju pripremu usmerio ka Olimpijskim igrama u Parizu. Uspeh na ovom takmičenju je potvrdio njegovu klasu i spremnost za velika plivačka dostignuća.

Ovo je prva medalja za Srbiju na Evropskim prvenstvima u velikom bazenu još od 2016. godine, kada je Velimir Stjepanović osvojio srebro na 200 metara slobodno. Barna je takođe najavio svoj sjajan plivački potencijal osvajanjem šestog mesta na Svetskom prvenstvu u Dohi u istoj disciplini, što ga čini jednim od ključnih aduta srpskog plivanja na međunarodnoj sceni.

Pored Barninog uspeha, Evropsko prvenstvo je bilo bogato vrhunskim plivačkim nastupima. Ukrajinac Aleksandar Želtijakov je osvojio zlatnu medalju na 200 metara leđno, dok je Šveđanka Sara Junevik trijumfovala na 50 metara delfin. Ovi rezultati pokazuju visok nivo takmičenja i potvrđuju Evropsko prvenstvo kao vrhunsko plivačko takmičenje na kontinentu.

Andrej Barna nastavlja da gradi svoju plivačku karijeru sa ambicijama za dalje uspehe na internacionalnoj sceni, a njegov uspeh u Beogradu je samo jedan od koraka ka ostvarenju tih ciljeva.