Nemačka ubedljiva protiv Mađarske

Foto : Matthias Schrader/AP

Nemačka fudbalska reprezentacija nastavlja da dominira na Evropskom prvenstvu na domaćem terenu, ostvarivši još jednu ubedljivu pobedu. U drugom meču grupne faze u Štutgartu, Panceri su savladali Mađarsku rezultatom 2:0.

Nakon spektakularne pobede nad Škotskom, Nemačka je demonstrirala svoju snagu i protiv Mađarske. Iako nije bila tako efikasna kao u prvom meču, selekcija Julijana Nagelsmana uspela je da kontroliše tok igre i zasluženo upiše nova tri boda.

Prvi gol za Panceri stigao je u 23. minutu, kada je Musijala iskoristio nespretnost odbrane Mađarske posle akcije koja nije bila savršena. Usledile su prilike za Mađarsku koje su spretno zaustavili golman Manuel Nojer i njegova odbrana, posebno se ističe intervencija kod udarca Soboslaija iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu, Nemačka je nastavila da dominira. Drugi gol postigao je Ilkaj Gundogan u 68. minutu posle sjajne akcije, dok je Leroy Sane propustio priliku da još više uveća vođstvo. Mađarska je imala svoje trenutke, ali nije uspela da iskoristi šanse za smanjenje rezultata.

Nemačka sada sa maksimalnim učinkom ulazi u poslednji meč grupe, dok Mađarska ostaje u borbi za plasman u narednu fazu. Sledeći izazov za Panceri je duel sa selekcijom Portugala, u borbi za prvo mesto u grupi.