Argentina odbranila titulu na Copa América!

Argentina je ponovo osvojila titulu na Copa América pobedivši Kolumbiju u uzbudljivom finalu sa 1:0 nakon produžetaka. Iako je Lionel Messi zbog povrede skočnog zgloba morao da napusti teren u 66. minutu, Argentina je uspela da odbrani titulu.

Jedini gol na utakmici postigao je Lautaro Martinez u 112. minutu, nakon sjajne asistencije Giovannija Lo Selsa. Martinez, koji je u igru ušao tek u 96. minutu, završio je kao najbolji strelac šampionata sa pet golova, iako je samo dvaput bio starter.

Meč je kasnio više od 75 minuta zbog incidenta sa navijačima, među kojima je bilo mnogo Kolumbijaca bez karata koji su pokušali da uđu na stadion. Snimci sa mesta događaja potvrđuju haotičnu situaciju.

Messi je povredu zadobio krajem prvog poluvremena posle opasnog starta protivnika, ali je hrabro igrao sve do 66. minuta kada je morao da napusti teren.

Kolumbija je imala nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali je Emiliano Martinez briljirao sa četiri sjajne odbrane. U drugom poluvremenu, Argentina je preuzela inicijativu – gol Tagliafica je poništen zbog ofsajda, a Vargas je uspeo da zaustavi udarac Nica Gonzaleza u 95. minutu.

Na kraju, Martinezov gol je odlučio pobednika, omogućivši Argentini da po 16. put osvoji Copa América, čime su pretekli Urugvaj sa jednim peharom više. Sa druge strane, prekinuta je impresivna serija Kolumbije od 28 mečeva bez poraza.