Borislava Perić Ranković donela četvrtu medalju za Srbiju u Parizu!

Pariz – Borislava Perić Ranković je u četvrtfinalu Paraolimpijskih igara u Parizu pružila nezaboravan meč, pobedivši Megan Šaklton iz Velike Britanije rezultatom 3:2 u setovima (12:10, 9:11, 11:1, 10:12, 11:8). Ovom pobedom, Borislava je obezbedila sebi drugu medalju na igrama, dok je Srbiji donela četvrtu medalju u Parizu.

Borislava je u početku pokazala odličnu igru, pobedivši u prvom setu sa 12:10. Međutim, Megan Šaklton je uzvratila u drugom setu, koji je dobila rezultatom 11:9. Treći set je bio u znaku Borislave koja je dominirala i pobedila sa 11:1, ali Britanka nije posustajala i izjednačila je u četvrtom setu sa 12:10. U odlučujućem petom setu, Borislava je pokazala izuzetnu mentalnu čvrstinu, povela sa 7:5, ali je Megan izjednačila na 8:8. Na kraju, Borislava je serijom od 3:0 zaključila meč rezultatom 11:8 i osigurala pobedu.

Ovo je Borislavina druga medalja na Paraolimpijadi, nakon što je u paru sa Nadom Matić osvojila srebrnu medalju. Takođe, Mitar Palikuća je osvojio bronzanu medalju u stonom tenisu, dok je Nebojši Đuriću, nakon brojnih peripetija, vraćena srebrna medalja u bacanju kugle.

Borislava sada ima priliku da se bori za finalno zlato i nastavi sjajnu predstavu na Paraolimpijadi. Njena borbenost i posvećenost su inspiracija svim ljubiteljima stonog tenisa i sporta uopšte.