Boston ide ka tituli: Dalasu nedovoljno ni tripl-dabl Dončića

Foto : MADDIE MEYER/AFP

Boston Seltikse od osvajanja 18. titule šampiona NBA lige dele još samo dve pobede, nakon što su večeras na svom terenu savladali Dalas Maverikse sa 105:98 i poveli sa 2:0 u finalnoj seriji plej-ofa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džejru Holidej sa 26 poena i 11 skokova. Dabl-dabl učinak zabeležio je Džejson Tejtum sa 18 poena i 12 skokova. Kristaps Porzingis dodao je 12 poena, dok je Derik Vajt sa 18 poena i ključnom blokadom u poslednjem minutu poneo titulu heroja iz senke.

Slovenački reprezentativac Luka Dončić predvodio je Maverikse sa impresivnim tripl-dabl učinkom od 32 poena, 11 skokova i 11 asistencija. Pi Džej Vašington je ubacio 17 poena, a Kajri Irving 16 poena.

Treći meč ove dve ekipe igra se u sredu, a domaćin će biti Dalas.

Dalas je znatno bolje otvorio utakmicu i brzo stekao prednost od 13:6, zahvaljujući raspoloženom Luki Dončiću. Boston je ipak uspeo da uhvati ritam i do kraja prve četvrtine Dalas je kontrolisao situaciju na terenu. Kako je utakmica odmicala, Seltiksi su postajali sve sigurniji na obe strane terena, a u završnici prvog poluvremena Holidej je doneo prednost od 54:49.

U drugom poluvremenu, timovi su se često smenjivali u vođstvu, ali je Boston u poslednja četiri minuta treće četvrtine napravio ključnu prednost. Holidej i Tejtum su probijali odbranu Dalasa, donoseći dvocifreno vođstvo (75:63) tri minuta pre kraja. Seltiksi su u poslednjoj četvrtini delovali sigurno, iako su Maveriksi uspeli da smanje zaostatak na osam poena pet minuta pre kraja utakmice.

Dalas je napravio nekoliko grešaka koje je Boston iskoristio, a serija od 9:0 približila je goste na 103:98. Međutim, ključni trenutak desio se kada je Derik Vajt blokirao šut Vašingtona, što je omogućilo Braunu da potvrdi pobedu Bostona.

Seltiksi sada vode sa 2:0 u seriji i nalaze se na korak od osvajanja titule. Treći meč obećava novu dozu uzbuđenja, a Dalas će imati priliku da se vrati u igru na svom terenu.