Boston Seltiksi na korak od NBA titule

Foto : David Butler II-USA TODAY Sports

Boston Seltiksi su na korak od svoje prve NBA titule od 2008. godine nakon što su sinoć savladali Dalas Maverikse rezultatom 106-99, u trećoj utakmici finalne serije. Ovom pobedom, Seltiksi su poveli sa 3-0 u seriji i sada im je potrebna još samo jedna pobeda za osvajanje šampionskog prstena.

Utakmica je bila izuzetno napeta, sa Seltiksima koji su imali ključnu prednost zahvaljujući sjajnoj igri Džejsona Tejtuma i Džejlena Brauna. Ovaj dvojac je zajedno postigao 61 poen, vodeći svoj tim do pobede. Boston je prelomio utakmicu u trećoj četvrtini, kada su nadigrali Dalas sa 35-19 i preuzeli kontrolu nad mečom.

Maveriksi su u četvrtoj četvrtini pokazali izuzetnu borbenost i uspeli da smanje zaostatak od 21 poen na samo jedan poen, zahvaljujući seriji od 22-2. Međutim, ključni momenat se desio kada je Luka Dončić, zvezda Dalasa, prvi put u svojoj plej-of karijeri morao da napusti teren zbog pet ličnih grešaka. Bez njega, Maveriksi nisu uspeli da dovrše preokret.

Dončić je završio utakmicu sa 27 poena, dok je Kajri Irving imao fantastičnu partiju sa 35 poena, što je bio njegov najbolji učinak u ovom finalu. Uprkos njihovim naporima, Seltiksi su uspeli da izdrže nalet Dalasa i osiguraju važnu pobedu.

Statistika je na strani Bostona, jer nijedan tim u istoriji NBA plej-ofa nije uspeo da se vrati iz zaostatka od 0-3 u seriji. Od ukupno 156 pokušaja, samo četiri tima su uspela da iznude sedmu utakmicu, među kojima su prošlogodišnji Seltiksi u finalu Istočne konferencije.

Utakmica je bila dinamična od samog početka, sa Dalasom koji je rano stekao prednost od 13 poena. Seltiksi su međutim uspeli da se konsoliduju i preokrenu meč u svoju korist u drugom poluvremenu. U poslednjim minutima utakmice, Dalas je uspeo da smanji prednost Bostona na dva poena, ali bez Dončića nisu mogli da završe preokret.

Tejtum i Braun su predvodili Seltikse sa kombinovanim učinkom od 61 poena, 14 skokova i 13 asistencija, dok su Seltiksi pogodili ukupno 17 trojki. Na drugoj strani, Dončić i Irving su zajedno postigli 62 poena, devet skokova i osam asistencija.

Seltiksi sada imaju priliku da u petak uveče osvoje svoju prvu NBA titulu nakon 16 godina i zaključe ovu uzbudljivu finalnu seriju.