Boston Seltiksi sa “metlom” u veliko finale NBA lige

Izvor:Getty Images

Boston Seltiksi će po 23. put u svojoj istoriji igrati meč za titulu u NBA ligi. Čuveni tim iz Masačusetsa osvojio je Istočnu konferenciju sa ubedljivih 4:0 protiv Indijane Pejsersa, nakon pobede u četvrtom meču rezultatom 105:102.

Pejsersi su bili blizu utešne pobede, s obzirom na to da su na startu četvrte deonice imali devet poena prednosti i vodili sa 102:98 na tri i po minuta pre kraja meča. Međutim, Seltiksi su u završnici igrali čeličnu odbranu, zatvorivši sve prilaze svom košu. Preko svojih najboljih igrača, Džejsona Tejtuma i Džejlena Brauna, izjednačili su na 102:102 na dva minuta i 40 sekundi do kraja.

Usledio je rat nerava, gde ni jedni ni drugi nisu mogli da pogode sve do 45 sekundi pre kraja. Tada je Derik Vajt pogodio trojku posle dodavanja Brauna, postavivši konačnih 105:102. Nembhard je pokušao da poravna rezultat, ali nije uspeo, čime je učešće Pejsersa u ovogodišnjem plej-ofu okončano.

Džejlen Braun, koji je poneo zvanje MVP-a finala Istoka, završio je utakmicu sa 29 poena i šest skokova, dok je Džejson Tejtum zabeležio 28 poena, 13 skokova i osam asistencija. Na drugoj strani, Kanađanin Endru Nembhard postigao je 24 poena uz šest skokova i deset asistencija.

Seltiksi sada čekaju rivala u finalu, a to će najverovatnije biti Dalas predvođen Lukom Dončićem, koji vodi sa 3:0 protiv Minesote u finalu Zapadne konferencije i samo ga jedna pobeda deli od meča za titulu.