Đoković posle epskog preokreta slavio nad Musetijem u tri ujutru na RG

Epsko ludilo! Novak Đoković se plasirao u osminu finala Rolan Garosa nakon što je posle neverovatnog preokreta savladao Lorenza Musetija sa 3:2 (7:5, 6:7, 2:6, 6:3, 6:0) u meču koji se završio malo posle tri ujutru u Parizu.

Ovaj meč će se dugo pamtiti, pre svega zbog odluke organizatora da počne u 22.30 časova po lokalnom vremenu. Niko nije očekivao da će se završiti bukvalno u ranim jutarnjim satima. Meč je trajao četiri sata i skoro 30 minuta, pružajući pravi spektakl.

Prvi set je započeo Museti, koji je u trećem gemu napravio brejk. Ipak, Đoković je odmah uzvratio i set je ušao u dramatičan egal. Na kraju, Novak je uspeo da slomi Musetija u 12. gemu i osvoji prvi set.

Drugi set je bio još dramatičniji. Đoković je poveo sa 4:1, ali je Museti zaigrao tenis života i izjednačio na 4:4. Set je završen u tajbrejku, gde je Đoković imao set loptu, ali je Museti bio spreman i izjednačio na 1:1.

Treći set je bio težak za Đokovića, koji je osvojio samo dva gema, dok je Museti dominirao. Ipak, Novak nije odustajao i u četvrtom setu je stisnutih pesnica krenuo u napad.

Sredinom četvrtog seta, Museti je konačno popustio na svom servisu, što je Đoković iskoristio i napravio dva brejka, izjednačivši na 2:2 u setovima.

Peti set je bio kruna meča. Đoković je uzeo svoj servis, a zatim izvršio pritisak na Musetija, osiguravši brejk već u drugom gemu. Nakon toga, Novak je dominirao i set je završen sa 6:0.

Ovaj neverovatan meč obezbedio je Đokoviću plasman u osminu finala, gde ga čeka Francisko Serundolo iz Argentine. Još jedan meč koji obećava spektakl.