Eraković osvaja “duplu krunu” sa Zenitom, ali nije na Piksijevom spisku za Euro

Izvor:FC Zenit

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga osvojili su Kup Rusije i tako se domogli “duple krune”, nakon što su ove sezone već osigurali titulu u Premijer ligi.

Zenit je u finalu, odigranom na stadionu “Lužnjiki” u Moskvi, savladao Baltiku rezultatom 2:1. Iako je Baltika, koja je ove sezone ispala iz ruske Premijer lige, povela golom Fernandesa u 40. minutu, Zenit je uspeo da preokrene rezultat u završnici meča.

Izjednačujući pogodak postigao je Nino u 81. minutu, dok je gol za pobedu i novi trofej Zenita dao Alip u 95. minutu. Srpski štoper Strahinja Eraković odigrao je celo prvo poluvreme za Zenit, doprinoseći stabilnosti odbrane svog tima.

Ipak, Eraković se pomalo iznenađujuće nije našao na spisku selektora Dragana Stojkovića za predstojeće Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.