Fil Foden proglašen za najboljeg fudbalera Engleske

Izvor:EPA
Mančester Sitiju dvostruko slavlje: Foden proglašen za najboljeg fudbalera, dok je Šo osvojila žensku nagradu.

Foden (23) je osvojio nagradu Udruženja fudbalskih novinara Engleske zahvaljujući impresivnoj sezoni u dresu Građana. Sa 24 postignuta gola u svim takmičenjima, uključujući ključni gol u finalu Svetskog klupskog prvenstva, Foden je dobio 42% glasova. Ovaj mladi reprezentativac izrazio je svoju zahvalnost rekavši: “Izuzetno sam ponosan što sam osvojio ovu nagradu. Sada je moj fokus na tome da završim sezonu što je jače moguće i da pomognem Sitiju da osvoji još trofeja.”

Mančester Siti, koji je već osvojio Premijer ligu, nadao se i trofeju Lige šampiona, ali su ih izbacili Real Madrid, tako da se njihova borba za evropski prestiž okončala. Ipak, ostaje im FA kup, gde će se 25. maja suočiti sa Mančester Junajtedom u finalu.

Što se tiče ženske nagrade, Hadija ‘Bani’ Šo je pokazala svoj talenat osvajajući nagradu za najbolju fudbalerku. Ova reprezentativka Jamajke postala je najbolji strelac kluba svih vremena, iako je sezona završena ranije zbog povrede stopala. Sa 21 golom u Super ligi za žene, Šo je impresionirala i osvojila glasanje ispred konkurencije iz Čelsija i Sitija.

Mančester Siti ponosno je podigao ove nagrade drugi put u poslednjih pet godina, pokazujući bogatstvo talenta koje klub poseduje.