Foden Briljirao: Manchester City bez problema savladao Brighton.

Foto : Times of India

.

Manchester City je smanjio zaostatak za vodećim timom Premier lige, Arsenalom, na samo jedan bod nakon ubedljive pobede nad Brightonom rezultatom 4-0, a ključnu ulogu u trijumfu imao je Phil Foden, koji je postigao dva gola u prvom poluvremenu.

Kevin De Bruyne je postavio Manchester City na putu ka pobedi svojim pogotkom glavom u skoku, dok je Foden svojim brzim driblinzima i preciznim šutevima nadmašio 50 golova u vrhu lige, pre nego što je Julijan Alvarez stavio tačku na meč u drugom poluvremenu.

Foden, koji je u odličnoj formi, sada ima osam golova na samo 10 nastupa protiv Brighton-a, zahvaljujući jednom neodbranjivom slobodnom udarcu nakon kojeg je usledio klinički finiš samo osam minuta kasnije.

Brighton, koji se suočava sa nizom bez pobede u poslednjih pet utakmica, nije uspeo da pruži ozbiljniji otpor protiv City-ja, koji je zasluženo preskočio Liverpool na drugom mestu tabele i prišao Arsenalu, istovremeno poboljšavajući svoju gol-razliku.

Nakon što su preskočili Chelsea i plasirali se u finale FA kupa, Manchester City je sada usmeren na odbranu titule, a njihova pobeda nad Brighton-om samo je još jedan korak ka tom cilju.

Menadžer Guardiola je najavio težak test za svoj tim protiv Brightona, a tri promene u startnoj postavi pokazale su se kao ključne u dobijanju utakmice.

Manchester City je lako ušao u meč i poveo u 17. minuti zahvaljujući briljantnom trenutku maestralnog Fodena. Sledio je niz pokušaja Brighton-a da se vrati u igru, ali City je dominirao terenom i zasluženo slavio na kraju.

Sve u svemu, Manchester City je demonstrirao svoju klasu i upornost, dok je Brighton morao da se suoči sa teškim porazom na svom terenu. Ova pobeda će značiti mnogo za City u trci za titulu, dok će Brighton morati da se vrati na pobednički kolosek u narednim mečevima kako bi izbegao opasnost od ispadanja.