Kadeti Srbije trećeplasirani na Evropskom prvenstvu u Kipru

Izvor : KOSTAS PIKOULAS/NURPHOTO/SHUTTER / SHUTTERSTOCK EDITORIAL / PROFIMEDIA

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije završila je kao trećeplasirana na Evropskom prvenstvu koje se održava na Kipru. Ekipa, predvođena selektorom Jovanom Damjanovićem, pokazala je izuzetan talenat, ali i nedostatak fizičke spreme na ovom kontinentalnom šampionatu.

U finalu se sastaju Portugalija i Italija, dok su naši “orlići” osvojili treće mesto ispred Danske.

Srbija je bila nadomak finala, ali je u dramatičnom polufinalu protiv Portugalije, koje je završeno rezultatom 2:3, ispustila prednost u poslednjim minutima. Golom Mihajla Cvetkovića i autogolom su poveli sa 2:1, ali su Rodrigo Mora i Žoao Trovisko preokrenuli rezultat za Portugaliju do 95. minuta.

Naši kadeti su demonstrirali modernu, ofanzivnu igru, sa bekovima koji se visoko uključuju u napad. Međutim, defanzivni problemi i manjak fizičke spreme bili su evidentni, naročito u završnicama utakmica protiv Češke, Austrije i Portugalije, kada su padali u poslednjih 20 minuta.

Generacija 2007. godišta ima mnogo talentovanih igrača, a posebno se izdvojio Mihajlo Cvetković, napadač Čukaričkog, koji je pokazao zrelost i bio jedan od najboljih igrača na turniru.

Takođe, Đorđe Ranković, napadač Crvene zvezde, dokazao je veliki potencijal. Iako nema iskustva u seniorskom timu, sa učinkom od 12 golova i 10 asistencija u Kadetskoj ligi Srbije, brzo bi mogao da uđe u planove Vladana Milojevića.

Ne treba izostaviti ni Aleksu Vasilića, Andriju Maksimovića i Nikolu Simića, koji su se istakli svojim igrama. Simić, igrač Partizana, je zajedno sa kapitenom Viktorom Stojanovićem činio čvrstu defanzivnu liniju u poslednja tri meča.

Našim “orlićima” želimo puno sreće u daljem razvoju karijera i nadamo se da će nastaviti da napreduju i dostojno predstavljaju Srbiju na međunarodnoj sceni.