Liga nacija: Srbija ubedljiva protiv Holandije

Izvor : Sportal

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu u Ligi nacija savladavši Holandiju sa 3:0 (25:17, 25:20, 26:24) u Otavi. Ova pobeda prekida niz od tri uzastopna poraza i vraća srpske odbojkaše u borbu za plasman na Olimpijske igre.

Srbija je dominirala tokom celog meča, posebno se ističući u ključnim momentima. Pavle Perić je u trećem setu sa tri as servisa osigurao maksimalnu pobedu za Srbiju. Srpski tim je ovim trijumfom osvojio devet bodova i približio se Kubi na manje od četiri boda, dok je Holandiju ostavio daleko iza sebe, na 18 poena razlike.

U prvom setu, izabranici Igora Kolakovića su od samog početka preuzeli inicijativu i sredinom seta došli do prednosti od pet poena, koju Holanđani nisu mogli da stignu. Drugi set je doneo sličan scenario – Srbija je povela sa 8:3, a iako se Holandija približila na 21:19, srpski odbojkaši su u završnici seta igrali odlično i ostvarili značajnu prednost.

Treći set je bio najuzbudljiviji, sa Holandijom koja je igrala bolje, predvođena kapitenom Azizom. Ipak, konstantan zaostatak Holandije nije bio dovoljan da se ugrozi srpski tim, koji je uz Perićeve servise osigurao pobedu.

Ovaj trijumf dodatno motiviše srpske odbojkaše u nastavku Lige nacija i borbi za plasman na Olimpijske igre, dok Holandija ostaje sa teoretskim šansama za plasman.