Međedović Iznenadio u Rimu: Savladao 42. igrača sveta!

Izvor: Starsport

Sjajne partije koje je Hamad Međedović pružio u kvalifikacijama, pretočene su u impresivan trijumf u glavnom žrebu Mastersa u Rimu. Naš teniser je u 1. kolu nadigrao Australijanca Alekseja Popirina sa ubedljivih 2:0 u setovima!

Posle samo 76 minuta igre, Međedović je rešio sve u svoju korist, savladavši 42. igrača sveta rezultatom 6:2, 6:2, u njihovom prvom međusobnom duelu.

U prvom setu, Međedović je dominirao, ne dozvoljavajući rivalu nijednu priliku za brejk, dok je sam uspešno iskoristio svoje šanse, posebno u šestom gemu koji je odlučio prvi set.

U drugom setu, Međedović je još jednom pokazao izuzetnu koncentraciju i upornost. Nakon što je poveo sa 2:0, nastavio je da gazi, vezujući četiri gema i još jedan brejk. Iako je Popirin pokušao da se vrati u meč, Međedović je sačuvao mirnoću i sigurnost, osiguravajući svoj prolaz u drugo kolo.

Nakon ovog impresivnog trijumfa, Međedović će se u drugom kolu sastati sa Špancem Alehandrom Davidovićem Fokinom. Očekujemo još uzbuđenja i sjajnih poteza od našeg talentovanog tenisera u nastavku turnira!