Mitrović heroj Al Hilala: Preokret zahvaljujući srpskom napadaču

Izvor:EPA-EFE/STRINGER

U uzbudljivom okršaju protiv Al Ahlija, Al Hilal je ostvario preokret i stigao do važne pobede rezultatom 2:1, a glavne zvezde trijumfa bili su Aleksandar Mitrović i Malkom.

Iako je Al Ahli imao bolje prilike tokom susreta, Al Hilal je uspeo da iskoristi svoju terensku inicijativu. Ipak, Al Ahli je poveo u 30. minutu golom Burikana, nakon nesmotrenosti golmana Bonoa.

U drugom poluvremenu, Al Hilal je zaigrao odlučnije, a preokret je počeo golom Mitrovića, koji je fantastično skočio posle centaršuta Malkoma i zakucao loptu u mrežu. Ni VAR nije mogao da ospori ovaj gol srpskog reprezentativca.

Momenat odluke došao je u 89. minutu kada je Malkom napravio izvanredan solo prodor i snažnim udarcem matirao Mendija za potpuni preokret Al Hilala. Ova pobeda ih je dovela nadomak osvajanja titule, budući da su sada prvi na tabeli sa 86 bodova, samo jedan bod im je potreban do kraja kako bi bili šampioni.