Mitrović i Milinković-Savić osvojili duplu krunu, Ronaldo u suzama

Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić, iako Sergej nije igrao finale zbog crvenog kartona, osvojili su duplu krunu sa Al Hilalom. U finalu Kupa kralja, Al Hilal je savladao Al Nasr nakon penala rezultatom 5:4, nakon što je meč završio 1:1 posle 120 minuta igre.

Mitrović je doveo Al Hilal u vođstvo već u 7. minutu, dok je Al Nasr izjednačio u 88. minutu preko Jahaje. Meč je obeležila i nesmotrenost golmana Ospine iz Al Nasra koji je dobio crveni karton u 56. minutu.

Mitrović je propustio šansu da reši meč u 86. minutu, nakon čega je usledio crveni karton za kapitena Al Hilala, Al Bulahija. U 90. minutu, Kulibali je dobio drugi žuti karton, ostavljajući Al Hilal sa igračem manje u produžecima.

Penal serija je bila dramatična, sa promašajima Rubena Neveša i Aleksa Telesa. Mitrović i Ronaldo su bili precizni, ali je na kraju golman Bonu doneo prevagu za Al Hilal. U sedmoj seriji, Bonu je odbranio ključni penal mladog Al Nemera, donoseći Al Hilalu pobedu i duplu krunu.

Ovo je bila deveta pobeda Mitrovića nad Ronaldom u deset međusobnih duela, ostavljajući Ronalda u suzama na kraju meča.