Nik Kalates heroj: Fenerbahče se plasirao na fajnal-for Evrolige

Fenerbahče je obezbedio svoje mesto na fajnal-foru Evrolige nakon spektakularne pobede nad Monakom u majstorici četvrtfinalne serije plej-ofa. Utakmica je bila prava drama, rešena je posle produžetka rezultatom 80:79 u korist turskog tima. Marko Gudurić je odigrao ključnu ulogu, dajući dve ključne asistencije u dodatnih pet minuta, dok je heroj večeri bio Nik Kalates, koji je pogodio obe trojke. Ova pobeda je bila prva pobeda gostujućeg tima u “majstoricama” četvrtfinala Evrolige, što dodatno pojačava značaj ovog trijumfa.

Sam meč je bio prepun uzbuđenja i preokreta. Tri minuta pre kraja regularnog dela, Gudurić je pogodio ključnu trojku koja je donela Feneru “+4”. Međutim, domaćin nije odustajao, uzvratili su trojkama i polaganjima, izjednačivši rezultat na samo nekoliko sekundi pre kraja. Utakmica je otišla u produžetak, gde je Kalates ponovo bio ključan sa svojim pogocima. Na kraju, Fenerbahče je zadržao prednost i izborio svoje mesto na fajnal-foru.

Ova pobeda je veliki uspeh za Fenerbahče, ali i za srpskog reprezentativca Marka Gudurića, koji je dao značajan doprinos svojoj ekipi. Sada će se Fenerbahče pridružiti Real Madridu i Panatinaikosu na fajnal-foru Evrolige, obezbeđujući uzbudljiv završetak sezone u najelitnijem evropskom takmičenju.