Olga Danilović šokirala desetu teniserku sveta!

Olga Danilović je ostvarila verovatno najveću pobedu u svojoj karijeri, savladavši desetu teniserku sveta, Danijel Kolins, u drugom kolu Rolan Garosa. Naša 23-godišnja teniserka iz Beograda trijumfovala je nakon tri seta i dva časa i 34 minuta igre, pobedivši rezultatom 2:1 (6:7 (3), 7:5, 6:4).

Prvi set je bio izuzetno napet, bez brejkova sve do taj-brejka, u kojem je Amerikanka uspela da osvoji set. Međutim, Olga je pokazala izuzetnu borbenost u drugom setu, uprkos prekidu zbog kiše i gubitku četiri gema zaredom, uspela je da se vrati i osvoji set sa 7:5.

U odlučujućem trećem setu, nakon razmene brejkova, Olga je strpljivo čekala priliku da napadne i iskoristila svoju prvu meč-loptu u desetom gemu, ostvarivši tako značajnu pobedu. Sada će se u trećem kolu sastati sa Hrvaticom Donom Vekić.

Ovaj trijumf je veliki korak napred za Olgu, koja je očigledno u sjajnoj formi i spremna za nove izazove na Rolan Garosu.