Orlići u četvrtfinalu Evropskog prvenstva: Srbija slavila protiv Kipra 3:1

Neka u Nemačkoj bude kao na Kipru i čitava nacija će ovog leta slaviti srpske fudbalere! Kadetska reprezentacija Srbije napravila je veliki uspeh na Kipru, obezbedivši plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva, nakon preokreta protiv domaće selekcije – 3:1 (1:1).

Izabranike Jovana Damjanovića predvodio je odlični napadač Čukaričkog, Mihajlo Cvetković, koji je postigao gol i asistenciju. Đorđe Ranković iz Crvene zvezde bio je nezaustavljiv na levom krilu i učestvovao u gotovo svim opasnim napadima Orlića.

Srpski kadeti su bili favoriti pre utakmice, što su potvrdili i na terenu. Dominirali su od početka do kraja, a nakon nesrećno primljenog gola u 34. minutu, nastavili su sa napadima i izjednačili u finišu prvog poluvremena. Već tada je bilo jasno da će preokret uslediti, s obzirom na očiglednu razliku u kvalitetu.

Orlići su do sada sve šanse protivnicima omogućili iz individualnih grešaka, što moraju smanjiti u završnici turnira ako žele da stignu do polufinala. Tako je bilo i kod jedinog gola Kipra. Veljko Milosavljević je poslao loptu za Igora Bubanju, koji je pogrešio i dodao loptu Petrosu Joanou, a ovaj je preciznim lob udarcem savladao Vukašina Jovanovića.

Desetak minuta nakon tog gola, selekcija Kipra bila je ravnopravna na terenu, ali se situacija brzo promenila. U trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, Mihajlo Cvetković je iskoristio centaršut Petra Rankovića i postigao gol za izjednačenje.

Damjanović je bio svestan da njegova selekcija mora rešiti meč kako bi izbegla dramu protiv Češke u trećoj utakmici. U nastavku su ušli Stefan Mladenović i Vasilije Kostov, koji su dali značajan doprinos potpunom preokretu.

U ključnom 53. minutu, Ranković je pronašao Cvetkovića, čiji je šut odbranio golman Panagi, ali se lopta odbila do kapitena Viktora Stojanovića, koji je postigao gol. Kiprani nisu imali snage za novo izjednačenje, a Srbija je postavila konačan rezultat u 63. minutu preko Vasilija Kostova, na asistenciju Andrije Maksimovića.

Iako je Jovanović napravio grešku kod prvog gola, kasnije je nekoliko puta odlično intervenisao i sačuvao mrežu. Ovaj uspeh daje nadu da će se srpski kadeti nastaviti dobro predstavljanje na prvenstvu.