Partizan preokretom pregazio Makabi: Braun vodio crno-bele do pobede

Foto : Starsport

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Makabija iz Tel Aviva rezultatom 91:79 u meču četvrtog kola Evrolige, odigranom u beogradskoj hali “Aleksandar Nikolić”. Crno-beli su po četvrtinama igrali 28:27, 14:19, 24:18 i 25:15, a ključnu prednost ostvarili su u poslednjoj deonici, predvođeni sjajnim Sterlingom Braunom.

Partizan je dobro otvorio utakmicu, ali je usledio odgovor gostiju iz Izraela, koji su u jednom trenutku poveli značajnijom razlikom. Crno-beli su do poluvremena uspeli da smanje zaostatak i odu na pauzu sa minimalnim deficitom od četiri poena, rezultatom 46:42 za Makabi.

U prvom poluvremenu briljirao je Levi Rendolf sa 17 poena, dok je na drugoj strani Ajzak Bonga predvodio goste sa 11 poena.

Treća četvrtina donela je izjednačenu igru, ali prava drama usledila je u poslednjih 10 minuta kada je Partizan zaigrao mnogo agresivnije u odbrani i efikasnije u napadu. Tim Željka Obradovića je potpuno preokrenuo tok utakmice, a ključni čovek u ovoj pobedi bio je Sterling Braun, koji je u poslednjoj četvrtini ubacio 12 od svojih ukupno 20 poena, uz tri skoka i dve blokade.

Braun je sa 23 indeksna poena bio najkorisniji igrač meča, dok su značajan doprinos pružili i Ludberg sa 11 poena, pet asistencija i tri ukradene lopte, kao i Karlik koji je postigao 11 poena uz šest asistencija. Nilkina je dodao 12 poena, dok je Ajzak Bonga ubacio 14 uz dva skoka i dve asistencije.

U ekipi Makabija najbolji je bio Tamir Blat sa 26 indeksnih poena, uz 10 poena, devet asistencija i devet skokova, dok je Levi Rendolf završio meč sa 19 poena i sedam skokova. Rivero je dodao 15 poena uz osam skokova, dok je Hord postigao 14, a Sorkin 11 poena.

Partizan u sledećem kolu dočekuje Virtus iz Bolonje, dok će Makabi gostovati ekipi Žalgirisa.