Partizanova prva pobeda u Evroligi: Bajern pao u beogradskoj Areni

Partizan je ostvario svoju prvu pobedu u novoj sezoni Evrolige, savladavši Bajern Minhen u prepunoj beogradskoj Areni rezultatom 86:78. U atmosferi koju su kreirali Grobari, crno-beli su konačno prekinuli niz poraza i zabeležili važan trijumf.

Posle dva neuspešna gostovanja na Iberijskom poluostrvu protiv Baskonije i Reala, ekipa Željka Obradovića vratila se kući odlučna da se konačno domogne pobede. Domaći teren, podrška navijača i kvalitetna igra od samog početka do kraja, osigurali su da Bajern ode iz Beograda poražen.

Partizan je u prvoj četvrtini postavio temelje pobede, zahvaljujući šuterskoj preciznosti Sterlinga Brauna i Vanje Marinkovića. Crno-beli su kontrolisali igru, postepeno povećavali prednost, a ključni trenutak meča dogodio se kada su došli do dvocifrene prednosti početkom druge četvrtine. Do poluvremena, Partizan je stekao 17 poena razlike (49:32), zahvaljujući snažnoj odbrani i ubojitom napadu.

Iako je Bajern uspeo da smanji razliku početkom drugog poluvremena, serijom od osam poena, domaći su brzo odgovorili i ponovo preuzeli kontrolu nad utakmicom. Tajrik Džons i Sterling Braun nastavili su da dominiraju, osiguravajući da pobeda ne dođe u pitanje.

Grobarima, vernim navijačima Partizana, pripadaju velike zasluge za neverovatnu atmosferu, a bivši kapiten Vladimir Lučić bio je dočekan uz aplauze. Crno-beli su ovom pobedom pokrenuli sezonu u Evroligi, a navijači se nadaju da je ovo samo početak niza uspeha.

Ovaj meč je pokazao da Partizan ima kvalitet i potencijal da se bori za najviše ciljeve u Evroligi, a pobeda protiv Bajerna je samo korak ka ostvarenju tih ambicija.