Rumunija deklasirala Ukrajinu sa 3:0

Romania vs Ukraine EURO 2024

Fudbalska reprezentacija Rumunije ostvarila je impresivnu pobedu od 3:0 nad Ukrajinom u svojoj prvoj utakmici grupe E na Evropskom prvenstvu.

Utakmica je počela ispitivanjem snaga sa obe strane, ali su Rumuni prvi zapretili. Komana je šutirao sa oko 20 metara, ali je ukrajinski golman Lunjin bio dobro postavljen i odbranio udarac.

Na sredini prvog poluvremena, Ukrajina je imala priliku da povede preko Dovbika, ali je on loše šutirao i šansa je propala. Rumunija je iskoristila tu grešku. U 30. minutu, posle lošeg ispucavanja Lunjina, Rumuni su osvojili loptu, ona je stigla do Stančua koji je iz prve pogodio rašlje i doveo Rumuniju u vođstvo.

Ukrajinci su sedam minuta kasnije mogli da izjednače. Cigankov je dobio loptu na ivici kaznenog prostora, ispred sebe je imao samo golmana, ali se okliznuo i šansa je propala. Dva minuta kasnije, Rumunija je zapretila preko Mana, a nakon toga Stanču je udarcem direktno iz kornera uzdrmao prečku. Ukrajina je pet minuta kasnije izvela kontranapad, ali su se spetljali u završnici, a već u sledećem napadu, rezultat je bio 2:0 za Rumuniju. Stanču je povukao loptu, dodao Marinu koji je iz prve pogodio ugao Lunjinovog gola, izazvavši delirijum na tribinama.

Sve je bilo jasno u 57. minutu kada je Rumunija postigla treći pogodak. Man je posle izvedenog kornera poslao oštru loptu u peterac, a Draguš je bio na pravom mestu i smestio loptu iza Lunjinovih leđa.

Rumuni nisu prestali sa napadima, i malo je falilo da postignu i četvrti pogodak kada je Stanču iz slobodnog udarca sa leve strane pogodio spoljni deo mreže.

Nakon toga, tempo meča je opao, a Ukrajinci su mogli da dođu do počasnog pogotka. U 76. minutu, Sudakov se izborio za udarac i snažno šutirao, ali je Nica odlično reagovao i spasio svoj gol.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, pa je Rumunija zasluženo došla do pobede i nagovestila da bi možda mogla da ponovi uspeh iz 1994. godine, kada je reprezentacija na čelu sa Hadžijem, Belodedićem i Munteanuom stigla do četvrtfinala Svetskog prvenstva u Americi.

U narednom kolu, Rumunija će se suočiti sa Belgijom, dok će Ukrajina igrati protiv Slovačke.