“Sara Ćirković osvaja zlato na Evropskom prvenstvu, istorijski trijumf za srpski boks”

Izvor:GS

Sara Ćirković je krunisala svoju boksersku karijeru osvajanjem zlatne medalje na Evropskom prvenstvu, čime je ispisala istoriju srpskog sporta. Ova 19-godišnja boks senzacija postala je prva srpska bokserka koja je donela zlato u seniorskoj konkurenciji na nekom velikom takmičenju. Trijumf je došao nakon što je Ćirkovićeva pobedila Lakramjoru Perijok iz Rumunije.

Ćirkovićeva je najavila svoj ogroman uspeh već osvajanjem omladinskih i juniorskih medalja, te plasmanom na Olimpijske igre u Parizu. Ovom pobedom, osvojila je prvo zlato za Srbiju na šampionatu u Beogradu. Prethodno, Kristina Nađ Varga, u kategoriji do 48 kg, osvojila je srebro, poražena u finalu od Ruskinje Julije Čungalakove.

Nastavak sjajnih rezultata srpskih bokserki vidi se u borbi za zlato Natalije Šadrine protiv Ruskinje Nune Asatrijan u kategoriji do 60 kg, kao i Kristine Kaluhove, u kategoriji do 63 kg, protiv Elene Babičeve iz Rusije.

Pored trijumfa Ćirkovićeve, srpski ženski bokserski tim osvojio je još sedam bronzanih medalja, čime su ukupno došli do rekordnih 11 medalja na Evropskom prvenstvu.