Švajcarska nadigrala Mađarsku: Ubedljiv trijumf za sjajan početak Eura

Fudbaleri Švajcarske ostvarili su važnu pobedu protiv Mađarske u prvom kolu grupne faze Evropskog prvenstva, savladavši ih rezultatom 3:1. Ova pobeda stavlja Švajcarce u povoljnu poziciju, rame uz rame sa Nemcima.

Stadion “RajnEnergi” u Kelnu bio je ispunjen do poslednjeg mesta, dok su srećni navijači uživali u sjajnom otvaranju turnira. Utakmica je počela nesigurno za obe strane, ali Švajcarci su brzo preuzeli kontrolu.

Prvi ozbiljan pokušaj imali su Mađari, ali je Jan Zomer sigurno intervenisao. Ubrzo nakon toga, Mišel Ebišer je zapretio sa druge strane, ali je njegov pokušaj bio poništen zbog ofsajda. Napetost je prekinuta u 13. minutu kada je Švajcarska postigla vodeći pogodak.

Mladi Kvadvo Dua, neočekivani izbor selektora Murata Jakina, sjajno je iskontrolisao loptu u praznom prostoru i precizno šutirao pored Petera Gulačija. Prvobitno je dosuđen ofsajd, ali je nakon VAR provere Slavko Vinčić potvrdio da je gol regularan. Tako je igrač Ludogoreca na svom drugom nastupu za reprezentaciju postao ključni faktor utakmice.

U 20. minutu, Ruben Vargas je imao priliku da poveća prednost, ali je njegov šut samo namučio golmana i doneo Švajcarcima korner. Dominacija Švajcarske bila je očigledna, dok su Mađari teško nalazili prilike za napad.

Švajcarci su nastavili da kontrolišu loptu, a u 45. minutu stigao je i drugi gol. Mišel Ebišer, asistent kod prvog gola, primio je loptu na dvadesetak metara od gola, oslobodio se čuvara jednim potezom i preciznim udarcem pocepao donji levi ugao gola Gulačija.

Sa dva gola prednosti, Švajcarska je otišla na pauzu, a do 60. minuta mogli su postići još dva gola, čime bi rezultat bio još ubedljiviji.