Vatreni pred ispadanjem !

Selekcija Hrvatske doživela je pravi rolerkoster u meču protiv Albanije, što bi lako moglo da ih eliminiše u grupnoj fazi Evropskog prvenstva! Hrvatska je remizirala 2:2 u drugom kolu grupe B, ostavši tako na samo jednom bodu u neverovatnoj završnici utakmice.

Šta sve nismo videli u 90 minuta – senzacionalno vođstvo Albanije u 11. minutu, preokret Hrvatske za minut i po, a potom i izjednačenje Albanije u 95. minutu igre!

Ćazim Lači je u 11. minutu poveo svoju selekciju ka senzaciji, iskoristivši centaršut Asanija sa desne strane i glavom matiravši Livakovića. U tim momentima, Hrvati su izgledali prilično nemoćno, a pravo je čudo da nisu primili još neki gol, posebno u 45. minutu kada je Aslani izašao jedan na jedan sa golmanom, ali nije uspeo da povisi na 2:0.

Već u drugom poluvremenu, situacija se polako menja. Sa dozom sumnje i nervoze, momentum se lagano preokretao, a onda je usledio radikalni zaokret od 74. do 76. minuta.

Prvo je Andrej Kramarić “cimnuo” nekoliko puta Hisaja u kaznenom prostoru, te u gužvi iskoristio pas Budimira i uz levu stativu dao nadu svojoj reprezentaciji. Albanija je tada potpuno izgubila ofanzivni afinitet, a to povlačenje im je donelo karambol u 16 metara i autogol Đasule. Stadion u Hamburgu je eksplodirao dok su se Hrvati vraćali na pravi put, iako im je pre samo nekoliko trenutaka sve izgledalo prilično daleko.

Kada su svi pomislili da je kraj, u 95. minutu jedan čovek od tragičara postao je heroj – Klasu Đasula se našao na pravom mestu u kontra napadu, pogodio donji levi ugao i doneo epski bod Albaniji.

Ovo predstavlja veliki problem za Hrvatsku koja takođe ima samo bod, a u poslednjem kolu ih očekuje meč protiv Italije. Italijani i Španci imaju po tri boda, pa će Vatrenima biti izuzetno teško da prođu dalje.

Ostanite uz nas za najnovije vesti i analize iz sveta fudbala!