Vest Hem šokirao Liverpul: Bouenov gol donosi prednost “Čekićarima” na poluvremenu.

Izvor:Getty images

U uzbudljivoj utakmici na London stadionu, Vest Hem je poveo protiv Liverpula rezultatom 1-0 u prvom poluvremenu. Džerod Bouen bio je strelac jedinog gola na meču, glavom je poslao loptu u mrežu Liverpulovog golmana Alissona.

Liverpul je ušao u ovu utakmicu sa nekoliko promena u startnoj postavi, a Mohamed Salah, Darwin Nunez i Ibrahima Konate bili su među odsutnima. Iako su Crveni bikovi započeli meč sa agresivnim pristupom i pretili golmanu Vest Hema, Harvey Elliott je svoj udarac poslao u spoljni deo mreže.

Vest Hem je imao priliku da udvostruči prednost kada je Kaudi Gakpo pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Areolom, ali je VAR procenio da je Luis Diaz bio u ofsajdu. Ipak, Bouen je uspeo da prekine pat poziciju samo nekoliko minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je glavom poslao loptu u mrežu nakon centaršuta od strane Mohammeda Kudusa.

U drugom delu igre očekuje se žustra borba za izjednačenje od strane Liverpula, dok će Vest Hem pokušati da sačuva svoju prednost i zabeleži važnu pobedu na svom terenu.