Zvezda deklasirala Fenerbahče u Istanbulu i zasela na vrh Evrolige!

Foto : С. Сандић

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su istorijsku pobedu u trećem kolu Evrolige, savladavši Fenerbahče u Istanbulu rezultatom 76:57. Ovaj trijumf predstavlja treću uzastopnu pobedu crveno-belih u elitnom evropskom takmičenju, čime su prvi put u istoriji započeli sezonu sa tri uzastopna trijumfa bez poraza.

Iako je Zvezda u meč ušla kao autsajder, ekipa Janisa Sferopulosa pokazala je fantastičnu igru i dominaciju tokom čitavog meča. Fenerbahče je bio oslabljen neigranjem nekoliko ključnih igrača, uključujući Vilbekina, Gudurića i Biberovića, ali to nimalo ne umanjuje zasluženu pobedu gostujuće ekipe.

Već u prvoj četvrtini, Zvezda je uspostavila svoju nadmoć. Džoel Bolomboj bio je ključni igrač u reketu, nadigrao je Bobana Marjanovića i uz šutersku podršku svojih saigrača, Zvezda je na kraju prvih deset minuta vodila sa 26:12. Tokom čitavog meča, crveno-beli nisu dozvolili Fenerbahčeu da ozbiljno ugrozi prednost, a razlika je u jednom trenutku iznosila čak +19.

Odbrana Zvezde bila je na visokom nivou, dok su u napadu dominirali šutem za tri poena. Bolomboj, Daum i Nedović posebno su se istakli, a Zvezda je uspela da sačuva prednost tokom svih 40 minuta meča.

Ovom pobedom, Zvezda je jedini neporaženi tim u Evroligi i trenutno se nalazi na vrhu tabele. Tim Janisa Sferopulosa pokazao je da ima potencijal za velike stvari ove sezone, a čini se da je grčki strateg bio u pravu kada je rekao da njegovoj ekipi treba vremena da pronađe pravi ritam.

Naredni izazov za Crvenu zvezdu biće nastavak serije dobrih rezultata i potvrda sjajne forme protiv novih rivala u Evroligi.