Crvena zvezda započinje polufinalnu seriju ABA lige uvjerljivom pobjedom nad Megom!

Crveno-beli su započeli polufinalnu seriju ABA lige na spektakularan način, ostvarivši impresivnu pobjedu nad ekipom Mega Basket 103:73. Utakmica je odigrana u dobro posjećenom “Pioniru”, gdje su košarkaši Crvene zvezde demonstrirali apsolutnu kontrolu nad susretom od prvog do posljednjeg trenutka. Mega nije imala odgovor na sjajnu igru domaćina, koji su visokim procentima šuta za tri poena i izvrsnim skokom na terenu održavali prednost.

Ovom pobjedom, Crvena zvezda je prekinula nevjerojatan niz Mega Bemaksa od osam uzastopnih pobjeda, a posljednji poraz Mega je doživjela na Kupu Radivoja Koraća protiv Vojvodine. S druge strane, Crvena zvezda je ostvarila značajan korak ka finalu ABA lige.

Ipak, susret je zasjenila teška povreda Stefana Miljenovića, koji je tokom treće četvrtine nezgodno doskočio na nogu, ozlijedivši zglob. Morao je biti iznesen sa terena uz pomoć suigrača, a ozbiljnost povrede još nije poznata.

Ova uvjerljiva pobjeda Crvene zvezde postavlja ih kao favorita u nastavku serije i daje im značajan vjetar u leđa u borbi za ulazak u finale ABA lige. Navijači s nestrpljenjem očekuju sljedeći susret, dok Mega mora pronaći način da se oporavi od poraza i pripremi se za izazov u nastavku serije.