Monako izborio ‘majstoricu’ u trileru protiv Fenerbahčea!

Izvor:© Euroleague

U dramatičnoj završnici četvrtfinalne utakmice između Monaka i Fenerbahčea, košarkaši Monaka uspeli su da izbore “majstoricu” pobedivši rezultatom 65:62. Utakmica je bila neizvesna do samog kraja, a odlučujući trenuci doneli su napetost i uzbuđenje navijačima.

Fenerbahče je sjajno otvorio meč, stvarajući seriju od 12 uzastopnih poena i pritiskom na Monako od samog početka. Međutim, Monako se uspeo vratiti u igru, posebno zahvaljujući igri Okobua, iako je na kraju prve četvrtine Fenerbahče imao prednost od 15:11.

U drugoj četvrtini domaćin je nastavio da drži prednost, ali je Monako uspeo da izjednači pred kraj poluvremena. Ipak, Fenerbahče je otišao na odmor sa minimalnom prednošću od tri poena.

U trećoj četvrtini Monako je napokon prešao u vođstvo nakon serije od 12:2. Četvrta četvrtina donela je brojne preokrete, nervozu i promašaje. Monako je većinu vremena bio u vođstvu, ali je Fenerbahče imao priliku da završi meč u svoju korist. Ipak, Skoti Vilbekin je promašio odlučujući šut za dva poena, a Monako je izborio petu i odlučujuću utakmicu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Eli Okobo sa 13 poena, dok su Majk Džejms i Donatas Montejunas dodali po deset poena. U ekipi Fenerbahčea istakao se Marko Gudurić sa 14 poena, dok je Skoti Vilbekin ubacio 11.

Ovom pobedom Monako je izborio “majstoricu” u seriji četvrtfinala ABA lige, a odlučujući meč će se odigrati 8. maja.