Seltiksi ostvarili ključnu pobjedu protiv Kavalirsa i napravili ‘brejk’ u Klivlendu!

Boston Seltiksi su na impresivan način savladali Klivlend Kavalirse rezultatom 106:93 u gostima, praveći važan ‘brejk’ u seriji i postavljajući ton za nastavak borbe za polufinale Istoka. Iako se očekivalo da će Seltiksi dominirati na početku serije, Klivlend ih je iznenadio u prva dva meča, ali su izabranici Džoa Mazula pokazali izuzetnu karakternu čvrstinu i vratili se u igru smanjivši rezultat na 2:1.

Susret je od samog starta bio izuzetno uzbudljiv i ujednačen, s oba tima konstantno se nadmetala i nastojala da preuzmu kontrolu nad utakmicom. Međutim, Boston je uspio da stvori konstantan pritisak na protivnika i postepeno se odvaja, održavajući vođstvo tokom većeg dijela meča. Klivlend je, i pored impresivnih šest trojki Donovana Mičela u prvom poluvremenu, bio prisiljen na pristojan zaostatak koji je očuvao do kraja druge četvrtine.

U drugom dijelu, Seltiksi su pojačali ritam igre i napravili seriju od 14 uzastopnih poena, što je bilo dovoljno da osiguraju trijumf i dominiraju do kraja susreta.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džejson Tejtum sa impresivnih 33 poena, 13 skokova i šest asistencija, dok ga je pratio Džejlin Braun sa 28 poena. Džru Holidej je takođe pridonio pobjedi sa 18 poena. Sa druge strane, Donovan Mičel je predvodio Kavalirse sa 33 poena.