Srbija se priprema za Ligu nacija: Pobeda nad Turskom nakon pet setova

Odbojkaši Srbije ostvarili su spektakularnu pobedu nad Turskom u Kavalezeu, nakon napetog petosetnog okršaja koji će ostati upisan u anale njihovih priprema za predstojeću Ligu nacija. U meču koji je bio prava provera snage, momci pod vođstvom trenera Igora Kolakovića demonstrirali su izvanrednu igru i srčanost, osvajajući pobedu sa rezultatom 3:2 (25:21, 25:18, 23:25, 23:25, 15:13).

Srbija je započela meč snažno, vođena odličnim napadima Luburića i poenima Kujundžića, prinudivši selektora Turske na ranu pauzu. Iako su Turci uspeli da priđu na samo poen zaostatka, puleni Kolakovića su smirenom igrom uspeli da sačuvaju vođstvo i osvoje prvi set rezultatom 25:21.

U drugom setu Srbija je dodatno pojačala tempo, preokrenuvši rezultat u svoju korist i sigurnom igrom došla do vođstva od 2:0 u setovima.

Međutim, Turska nije nameravala da se preda lako, te je agresivnom igrom u trećem i četvrtom setu uspela da izjednači rezultat na 2:2, unoseći neizvesnost u meč.

U petom odlučujućem setu, Srbija je pokazala izuzetnu mentalnu snagu i energiju, povevši sa 5:2 i održavajući prednost do samog kraja. Iako su Turci uspeli da priđu na samo poen zaostatka, odbojkaši Srbije su sačuvali hladnu glavu i zasluženo slavili pobedu rezultatom 15:13.

Ova pobeda predstavlja veliki podstrek za reprezentaciju Srbije uoči predstojećih izazova, posebno pred početak Lige nacija. Igor Kolaković i njegovi momci su pokazali izuzetnu borbenost i spremnost da se nose sa jakim protivnicima, što uliva optimizam za buduće nastupe.

Srbija – Turska 3:2 (25:21, 25:18, 23:25, 23:25, 15:13)