Srbija je šampion Evrope u mini fudbalu!

Foto : MaxBet

Reprezentacija Srbije osvojila je titulu evropskog šampiona u mini fudbalu! U finalu Evropskog prvenstva održanom u Sarajevu, Srbija je nakon uzbudljive penal serije savladala Rumuniju sa 11:10 (1:1).

Srbija je već plasmanom u finale postigla ogroman uspeh, ali je trijumfom nad Rumunima otišla korak dalje i popela se na tron Evrope. U dvorani Skenderija, srpski tim je pokazao izuzetnu koncentraciju i smirenost tokom izvođenja penala, što im je na kraju donelo pobedu.

Tokom regularnog dela meča, rezultat je bio 1:1. Gol za Srbiju postigao je Aleksandar Injić u 21. minutu, dok je za Rumuniju izjednačio Andrei Balea u 36. minutu. U dramatičnoj penal seriji, naši reprezentativci su bili precizni 11 puta, dok su Rumuni pogodili mrežu jedanput manje.

Na putu do finala, Srbija je prošla kroz grupnu fazu sa remijem protiv Gruzije (2:2) i pobedama nad Portugalom (2:1) i Bugarskom (1:0). U osmini finala, savladana je Mađarska sa 4:1, zatim u četvrtfinalu Belgija sa 4:0, a u polufinalu Francuska sa ubedljivih 5:0.

Ovaj sjajan rezultat potvrđuje kvalitet i borbenost našeg tima, koji je zasluženo osvojio titulu prvaka Evrope. Čestitke svim igračima, stručnom štabu i navijačima na ovom neverovatnom uspehu!